fot. PAP

W kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, na północy i południu Europy będą dominowały niże z układami frontów atmosferycznych, pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu rozległego klina wyżu azorskiego.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko przejściowo zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji, przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Za frontem zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosło.

W środę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu na Pomorzu rozpogodzenia, miejscami słabe opady deszczu, wysoko w Karpatach okresami deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od 8 do 9 st. na północnym zachodzie i nad morzem, od 5 do 7 st. na przeważającym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i nad morzem okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach południowo-wschodnich i wschodnich zanikające opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 2000 m oraz mgły z widzialnością od 200 do 600 m, głównie na zachodzie i w centrum. Temp. min. od 3 do 4 st. miejscami nad morzem, od 0 do 2 st. na przeważającym obszarze, lokalnie możliwe przygruntowe przymrozki do -2 st., od -3 do 0 st. w kotlinach górskich. Wiatr słaby, na Wybrzeżu okresami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z zanikającymi opadami deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, silne zamglenia z widzialnością do 1000 m. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj