fot. PAP/Paweł Supernak

W KPRM odbyła się konferencja „Bezpieczna szkoła”. Zaprezentowano zbiór rozwiązań dot. bezpieczeństwa w polskich szkołach

Rząd przygotował pakiet rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo uczniów w polskich szkołach. Wytyczne to efekt prac kilku resortów.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się dziś konferencja „Bezpieczna szkoła”. W spotkaniu wzięli udział m.in. wicepremier Piotr Gliński, a także ministrowie: edukacji, rodziny, spraw wewnętrznych oraz zdrowia.

Dyskusja dotyczyła działań państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole, w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu.

Nauczyciele przede wszystkim nie mogą być obojętni na to, co dzieje się w placówce, ale muszą też wiedzieć, jak zareagować w sytuacji zagrożenia – podkreślił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

– Dlatego też przygotowaliśmy już jakiś czas temu podręcznik dotyczący tego, jak reagować na różnego rodzaju zagrożenia w szkole. One są ciągle aktualizowane, dostosowywane także do obowiązującego prawa, tak aby nauczyciel nie tylko chciał, ale i wiedział, w jaki sposób ma zareagować. Tu są też przykłady dobrych praktyk, te, które już sprawdziły się w poszczególnych szkołach, a dyrektorzy, nauczyciele, rada pedagogiczna dostosowują to do takich warunków, które występują w poszczególnych placówkach – mówił minister Dariusz Piontkowski.

Szef MEN wśród działań rządu wymienił też m.in. program „Posiłek w domu i w szkole”. W jego ramach co roku 40 mln zł trafia do tych samorządów, które odtwarzają stołówki i jadalnie szkolne.

Podczas konferencji „Bezpieczna szkoła” poruszono też m.in. problemy opieki zdrowotnej dla uczniów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Omówiono także zasady funkcjonowania programu „Dobry start”, będącego wsparciem dla ponad 4,5 miliona polskich uczniów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl