fot. flickr.com

W. Jaroszewicz: Legalizacja eutanazji w Portugalii to kolejny krok na drodze kulturowej przebudowy Europy

To kolejny krok na drodze kulturowej przebudowy Europy – tak eksperci oceniają legalizację tzw. eutanazji i wspomaganego samobójstwa dla osób nieuleczalnie chorych w Portugalii. 

Parlament tego kraju przyjął pięć projektów zgłoszonych przez partie lewicowe i centrolewicowe. Zakładają one, że tzw. eutanazji mogą się poddać pacjenci powyżej 18. roku życia „w sytuacji ekstremalnego cierpienia, z nieuleczalnym urazem lub śmiertelną i nieuleczalną chorobą”.

To droga do zbudowania nowego modelu człowieka, który może decydować o wszystkim – mówi Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

– Mamy do czynienia z kolejnym krokiem na drodze do niszczenia cywilizacji łacińskiej, budowania nowej kultury i nowego człowieka, który chce sam decydować o tym, kto ma się urodzić, kto ma umrzeć, kto ma być kobietą, a kto mężczyzną. W tym marszu na drodze przebudowy kulturowej Portugalia znalazła się w momencie, kiedy marksizm kulturowy przeżywa renesans. To niebezpieczeństwo, które grozi każdemu państwu – wskazuje.

Prezydentowi Portugali przysługuje prawo zawetowania przepisów w sprawie tzw. eutanazji bądź skierowania ich do Trybunału Konstytucyjnego.

Tzw. eutanazja jest legalna w Szwajcarii, Holandii, Luksemburgu i Belgii. Z kolei wspomagane samobójstwo dopuszcza się także w niektórych stanach USA.

RIRM

drukuj