W izraelskim ataku w rejonie Wzgórz Golan zginęło siedmiu bojowników

Siły powietrzne Izraela przeprowadziły w nocy ze środy na czwartek atak w rejonie Wzgórz Golan zabijając siedmiu bojowników i zapobiegając „poważnemu incydentowi” – poinformowało w izraelskie radio. Wojsko potwierdziło przeprowadzenie nalotu.

W komunikacie sił zbrojnych powiadomiono, że celem ataku z ostatniej nocy było „kilku uzbrojonych terrorystów na południowych Wzgórzach Golan w Syrii”. W oświadczeniu nie poinformowano o ofiarach śmiertelnych.

Po przeprowadzeniu nalotu znaleziono na miejscu ataku „pasy szahida i karabiny automatyczne AK-47” – napisano w komunikacie nie precyzując ilości znalezionej broni.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało wcześniej w czwartek, że w tym regionie trwają starcia syryjskich sił rządowych z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego. Reżim Baszara el-Asada nie wydał w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.

Izrael uzyskał kontrolę nad strategicznie położonym obszarem Wzgórz Golan w następstwie wojny sześciodniowej w 1967 roku. W 1981 roku objął te tereny swoim systemem prawnym oraz administracyjnym. Syria uważa, że Wzgórza Golan są okupowane przez Izrael i domaga się zwrotu całości terytorium; w 2009 roku premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Izrael nigdy nie odda tych terenów, gdyż są one niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa państwu żydowskiemu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl