fot. pixabay.com

W Hiszpanii rozbito grupę mafijną legalizującą pobyt imigrantów; 38 osób zatrzymano

Policja Krajowa Hiszpanii (Policia Nacional) rozbiła grupę mafijną legalizującą pobyt imigrantów na terenie tego kraju. Do wtorkowego popołudnia zatrzymano 38 osób.

Z informacji służb policyjnych, na które powołuje się agencja Europa Press, wynika, że imigrantów legalizowano na podstawie fikcyjnie zawieranych związków partnerskich.

Śledczy wyjaśnili, że grupa przestępcza działała głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Część osób związanych z nią mieszkało jednak w różnych regionach kraju. Według policji wśród dotychczas zatrzymanych osób powiązanych z mocno zhierarchizowaną grupą przestępczą znajduje się 18 mężczyzn oraz 20 kobiet.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że każdy z imigrantów, który po rzekomym zawarciu związku partnerskiego, mógł liczyć na uregulowanie swojej sytuacji prawnej w Hiszpanii, płacił przestępcom od 8 tys. do 12 tys. euro.

Do wtorkowego popołudnia zatrzymane osoby usłyszały zarzuty przynależności do organizacji przestępczej, fałszowania dokumentów, nadużywania funkcji urzędników publicznych, popełniania oszustw oraz działań przeciwko prawom obcokrajowców.

PAP/TV Trwam News

drukuj