fot. Marek Borawski/ Nasz Dziennik

W Głuszycy odbędzie się Koncert Theotokos – Pani Radości w hołdzie wdzięczności za wieloletnią posługę ks. bp. Ignacego Deca

W Głuszycy o godzinie 20.30 rozpocznie się Koncert Theotokos – Pani Radości ku czci Matki Bożej. Wydarzenie jest dedykowane w hołdzie wdzięczności za wieloletnią posługę ks. bp. Ignacego Deca – ordynariusza diecezji Świdnickiej. Dla zebranych gości, a także widzów TV Trwam wystąpi blisko stu znanych polskich artystów.

Od samego rana trwają przygotowania do wielkiego koncertu na placu przed kościołem pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Dla tego małego miasteczka w woj. dolnośląskim to duże wydarzenie, które na zawsze wpiszę się w historię tego miejsca – podkreśla burmistrz miasta Roman Głód.

– Dla Głuszycy jest to jedna z najważniejszych i największych imprez plenerowych, jakie w nowożytnej historii tego małego miasteczka mieliśmy okazję organizować. Myślę, że koncert, który został nam zaproponowany, będzie koncertem, który na długo zachowa się w pamięci jej mieszkańców, jak również wpisze się na stałe w historię naszego małego miasteczka – wskazuje burmistrz miasta.

Na scenie pojawią się między innymi Michał Chorosiński, Dominika Figurska–Chorosińska, Marta Wilk, Henryk Gołębiewski. Solistom będzie towarzyszyć Wielka Orkiestra Andre Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Jak podkreśla reżyser koncertu Łukasz Lech, będzie to wielkie uwielbienie Maryi.

– Będziemy cieszyć się pieśnią, będziemy Maryję chwalić, uwielbiać i prosić Ją, aby dawała nam nadal nadzieję w czasami smutnych dniach – zaznacza Łukasz Lech.

Oprócz koncertu, przybyli goście i widzowie TV Trwam będą mogli zobaczyć krótki film – mówi proboszcz parafii w Głuszycy ks. Sławomir Augustynowicz.

– O godzinie 20.50 zostanie wyświetlony film o Głuszycy, w którym będzie ukazane piękno tej naszej ziemi: zabytki, ludzie, przyroda – mówi ks. Sławomir Augustynowicz.

O godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski z udziałem ordynariusza diecezji świdnickiej ks. bp. Ignacego Deca. Po modlitwie na scenie pojawią się artyści.

TV Trwam News/RIRM

drukuj