W Gdańsku odbędzie się debata na temat miejskiego programu tzw. edukacji seksualnej „Zdrovve Love”

W Gdańsku odbędzie się debata na temat miejskiego programu tzw. edukacji seksualnej „Zdrovve Love”, który obowiązuje w tamtejszych szkołach.

Dokument budzi kontrowersje wśród rodziców, ale też działaczy społecznych. Eksperci ostrzegają, że program prowadzi do seksualizacji czy deprawacji dzieci.

Wczoraj doszło do spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk z władzami miasta.  Marek Skiba, prezes stowarzyszenia poinformował, że wkrótce odbędzie się debata na temat edukacji seksualnej w szkołach.

W spotkaniu mają wziąć udział także eksperci, m.in. lekarze.

– Założenie jest następujące: chcemy wspólnie wypracować program, który będzie realizacją uchwały Rady Miasta Gdańska 2017 roku, którego tytuł brzmiał w sposób następujący: ,,Przygotowanie programu zdrowia prokreacyjnego dla młodzieży miasta Gdańska”. Nie mówimy o zdrowiu reprodukcyjnym, tylko o zdrowiu prokreacyjnym. Projekt „Zdrovve Love” całkowicie odrzuca kwestię prokreacji, a skupia się tylko i wyłącznie na mechanicznym, fizjologicznym wykorzystaniu seksu w życiu człowieka –  powiedział Marek Skiba, prezes stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

Miejski program edukacji seksualnej „Zdrovve Love” wprowadzono w 2018 roku. Został opracowany według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Co warto zauważyć, dokument przygotował Planned Parenthood. To organizacja, która odpowiada za promocję i realizację tzw. aborcji na całym świecie.

W ubiegłym tygodniu pomorska kurator oświaty zarządziła kontrolę gdańskiego programu edukacji seksualnej. Kontrolę wszczęto na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj