fot. PAP/Leszek Szymański

W czyim interesie działa Szymon Hołownia?

Posłowie PiS ponownie pytają Szymona Hołownię, skąd ma pieniądze na finansowanie swojej partii i w czyim interesie działa. Sąd Najwyższy oddalił w ostatnich dniach skargę Polski 2050 Szymona Hołowni na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej, która odrzuciła sprawozdanie finansowe partii za 2021 rok.

Rzecznik PiS, poseł Rafała Bochenek, odnosząc się do orzeczenia sądu, powiedział, że sposób działania partii Szymona Hołowni jest niejasny, a sposób finansowania tych działań budzi wątpliwości. Dlatego politycy Prawa i Sprawiedliwości powtórzyli swoje pytania.

Dzisiaj pytamy, na jakich zasadach w polskiej polityce funkcjonuje pan Szymon Hołownia, jak jest finansowany, skąd czerpie pieniądze i skąd te 10 mln zł w ciągu dwóch lat pojawiło się na kontach jego fundacji. Wszystko wskazuje na to, że partia jest finansowana prawdopodobnie w sposób nielegalny, który narusza zasady związane z funkcjonowaniem partii politycznych w Polsce – wskazał polityk.

Posłowie PiS podkreślają, że istnieją podstawy, iż kolejne sprawozdanie finansowe Polski 2050 za 2022 rok zostanie także odrzucone. Nie wykluczyli też, że w związku z tą sprawą działacze opuszczają formację Szymona Hołowni. Jako przykład podali poseł Hannę Gil-Piątek. Nieoficjalnie mówi się, że z koła poselskiego mogą odejść kolejne osoby.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl