fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie

W czasie kryzysu gospodarczego warto kupować polskie produkty

Bogatą ofertę wydawniczą przygotowała księgarnia splendor24. Książki i czasopisma można kupić w internecie i stacjonarnie. Ciekawą ofertę przygotowano w krakowskich Łagiewnikach, gdzie powstała pierogarnia. Dochód ze sprzedaży obiadów przeznaczony jest między innymi na Dom Duszpasterski działający przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W Domu Duszpasterskim, który działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, istnieje restauracja. Niestety, tak jak i inne obiekty, z powodu koronawirusa musiała zostać w czasie pandemii zamknięta.

– Staramy się jednak przetrwać, utrzymać miejsca pracy, by kiedy ten czas straszny minie, móc wrócić do normalnej obsługi pielgrzymów, by móc podać im jedzenie i godnie ich przyjąć – mówiła Małgorzata Pabis, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Dlatego w restauracji w specjalnym punkcie gastronomicznym rozpoczyna się sprzedaż pierogów, krokietów i gołąbków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

– Pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, ze szpinakiem, z mięsem i te słodkie. Zapraszamy na pyszne gołąbki i krokiety – powiedziała Małgorzata Pabis.

Wszystko domowe, świeże, pachnące i bez konserwantów. W przystępnej cenie. W najbliższych dniach także promocyjnej.

– Kupując u nas obiad dla swoich bliskich, jednocześnie wspieracie Państwo Dom Duszpasterski działający tu w Łagiewnikach i sprawiacie, że kiedy minie czas pandemii, my będziemy mogli godnie przyjąć pielgrzymów – oznajmiła rzecznik.

To w Krakowie – Łagiewnikach. Z kolei przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu działa księgarnia. Oferuje m.in. wiele wartościowych czasopism i książek.

– Polecam Państwu, by sięgnąć po dobrą książkę, po dobre pismo katolickie – powiedział Szymon Cieślar z Fundacji „Nasza Przyszłość”.

W księgarni znajduję się m.in. nowość wydawnicza, która jeszcze przed wydaniem była szeroko komentowana.

– Atakowano jej autorów, ks. kard. Roberta Saraha, papieża Benedykta XVI. „Z głębi naszych serc”, bo o tej książce mówię, trafiła na polski rynek dzięki wydawnictwu Sióstr Loretanek. Jest już dostępna – oznajmił Szymon Cieślar.

Z nią wiele innych pozycji godnych polecenia. Zakup stacjonarny lub przez stronę internetową https://splendor24.pl/  to także wsparcie dla Fundacji „Nasza Przyszłość”, która troszczy się o rozwój dzieci i młodzieży.

Zakup w księgarni wpisuje się w patriotyzm gospodarczy, o który apelował prezydent Andrzej Duda.

– Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę, gdzie wyprodukowane jest to, co kupują i aby starali się mając do wyboru różne produkty na sklepowych półkach wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju – apelował prezydent Andrzej Duda.

Warto pamiętać także, by w tym trudnym czasie wspierać katolickie media.

TV Trwam News

drukuj