fot. flickr.com

Kolejny etap programu „Czyste powietrze”

Program „Czyste powietrze” wkracza w nową fazę. Celem jest przyspieszenie realizacji programu oraz efektywne wykorzystanie kredytu bankowego z dotacją przez właścicieli domów jednorodzinnych.

Kolejny etap programu zakłada wspólne działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz ze Związkiem Banków Polskich. Podmioty pracują nad przygotowaniem warunków do oferowania przez banki produktów umożliwiających finansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięć, związanych z wymianą przestarzałych pieców oraz ociepleniem domów.

Wszystko po to, aby w lipcu mogła ruszyć szeroko dostępna akcja kredytowa na cele antysmogowe.

Już od 15 maja można będzie składać wnioski w ramach programu „Czyste Powietrze” w uproszczonej formie. Jako administracja państwowa pokazaliśmy, że potrafimy realizować nasze zadania szybciej i prościej – mówi prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny.

W czwartek Fundusz i Związek Banków Polskich podpisały porozumienie.

– Dajemy sobie czas, najbliższy miesiąc, na to, żeby wyjaśnić sobie precyzyjnie wszystkie techniczne szczegóły i powiedzieć, że zakończyliśmy naszą pracę i że w związku z tym jesteśmy gotowi do tego, żeby na tym powstawały kredyty bankowe, które wspierają program „Czyste powietrze”. Uproszczony program „Czyste powietrze”, stacja dokująca dla sektora bankowego w postaci dotacji na częściowe umorzenie kredytu bankowego. Bardzo dziękuję Związkowi Banków Polskich za to, że pomógł sprowadzić oczekiwania czy pomysły różnych uczestników sektora bankowego do wspólnego mianownika – zaznacza Piotr Woźny.

Włączenie sektora bankowego pozwoli nie tylko zdywersyfikować ryzyko inwestowanych środków, ale i umożliwia zwiększenie puli dostępnego finansowania.

Program „Czyste Powietrze” ma za zadanie ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, powstających w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl