fot. PAP/Marcin Obara

W. Czarzasty: dogadaliśmy się, by wygrać z PiS, zaprosimy wszystkie lewicowe środowiska

SLD, Wiosna i Lewica Razem idą do wyborów razem, jako Lewica – dogadaliśmy się po to, by wygrać z PiS; zaprosimy do współpracy wszystkie lewicowe partie, stowarzyszenia, organizacje kobiece, fundacje, ruchy miejskie i samorządowców – oświadczył szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Na wspólnej konferencji prasowej z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i liderem Lewicy Razem Adrianem Zandbergiem, Włodzimierz Czarzasty powiedział, że te trzy ugrupowania „dogadały się”, bo chcą wygrać wybory parlamentarne i wygrać z PiS.

„Chcemy przedstawić wizję lewicową Polkom i Polakom” – podkreślił.

Jak poinformował, blok SLD, Wiosny i Lewicy Razem od dzisiaj nazywa się Lewica.

Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu SLD, Wiosna i Lewica Razem zaproszą do współpracy wszystkie partie polityczne lewicowe, organizacje kobiece, fundacje i ruchy miejskie, które będą chciały współpracować.

Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że Lewica będzie także „bardzo poważnie myśleć o samorządowcach”.

„To nie jest tak, że polska lewica nie ma samorządowców” – dodał szef SLD.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl