W ciągu trzech miesięcy ABW powinno mieć nowego szefa

W ciągu trzech miesięcy powinien zostać wyłoniony nowy szef ABW – powiedział minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Dotychczasowy szef ABW na początku stycznia zrezygnował z pełnionej funkcji od dnia 15 stycznia. Tusk przyjął jego rezygnację. Decyzję pozytywnie zaopiniował też prezydent, a wcześniej Kolegium ds. Służb Specjalnych i sejmowa speckomisja. Obowiązki po gen. Krzysztofie Bondaryku przejmie jego za-ca płk Dariusz Łuczak.

Poseł Marek Opioła, członek komisji ds. służb specjalnych mówi, że dla działania ABW bardzo istotne będą zmiany, które zapowiadał premier Tusk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że założenia reformy ABW mają tylko pięć stron.

Jest jeszcze jeden problem, jak będzie funkcjonowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Cała reforma, którą zapowiada pan premier Tusk ma tylko 5 stron, które są zapisane bardzo ogólnikowo. I tu pojawia się pytanie: Jak będzie funkcjonowała ABW? Przypomnę, że ABW w obecnym kształcie i usytuowaniu prawnym ma bardzo ważne role do odegrania – powiedział poseł Marek Opioła.

Projekt zmian w spec służbach ma być gotowy na przełomie lutego i marca.

Wypowiedź posła Marka Opioły:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj