fot. PAP/EPA

W ciągu ostatniej doby Rosja przeprowadziła 34 naloty na kombinat Azowstal

W ciągu minionej doby siły rosyjskie przeprowadziły 34 naloty na kombinat Azowstal. Był to ostatni punkt oporu sił ukraińskich w Mariupolu nad Morzem Azowskim – poinformował broniący kombinatu pułk Azow na Telegramie.

Osiem nalotów przeprowadzono przy użyciu bombowców strategicznych.

„Oprócz tego nieustannie atakuje nas wroga artyleria okrętowa i lufowa, wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, UR-77, czołgi i inne. Przeciwnik nie ustaje w próbach zajęcia ukraińskiej fortecy i nadal codziennie kontynuuje szturm przy wsparciu piechoty” – oznajmił pułk Azow.

Doradca mera Mariupola, Petro Andriuszczenko, również poinformował, że siły rosyjskie kontynuują ostrzeliwanie Azowstalu z ciężkiej artylerii oraz przy użyciu lotnictwa. odkreślił, że w Azowstalu przebywają nie tylko broniący Mariupola żołnierze, ale także chroni się tam co najmniej 100 cywilów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl