fot. twitter.com/PLinHungary/

W Budapeszcie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Polskim i koncert w Domu Polskim

Msza św. w intencji Ojczyzny została odprawiona w niedzielę w Kościele Polskim w Budapeszcie w związku z Dniem Niepodległości, po czym goście wysłuchali uroczystego koncertu w pobliskim Domu Polskim.

Podczas Mszy św. proboszcz Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie, ks. Krzysztof Grzelak podkreślił, że potrzeba dziś mądrości na każdej płaszczyźnie, ale też umiejętności rozpoznawania znaków, by „budować, tworzyć, a nie niszczyć”, umieć dostrzegać zło i przeciwstawiać się mu „w mądry, Boży sposób”.

We Mszy św. wzięli udział m.in. kierownik wydziału polityczno-ekonomicznego polskiej ambasady, Katarzyna Ratajczak-Sowa; rzecznik polskiej narodowości w parlamencie węgierskim, Ewa Ronay; przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiej na Węgrzech, Maria Felfoeldi oraz przedstawiciele organizacji polonijnych, w tym przewodnicząca Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha Monika Molnar.

Po Mszy św. w Domu Polskim ze specjalnym polsko-węgierskim programem wystąpiły pianistka Wioletta Fluda-Tkaczyk oraz flecistki Martyna Klupś i Julia Deak. Wykonano m.in. kompozycje Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Mieczysława Bartłomieja Ungera, Ernsta von Dohnanyiego. Koncert wsparł Instytut współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Po południu odbędzie się w Budapeszcie z okazji Dnia Niepodległości koncert „Ku wolności i radości”, zorganizowany przez stołeczny samorząd polski. Zespół wokalny Klubu 3. Flotylli Okrętów oraz tenor Sylwester Targosz-Szalonek wykonają piosenki wojskowe i powstańcze.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl