fot. https://twitter.com/StZaryn

W. Brytania: 140 żołnierzy przyjedzie do Polski, aby pomóc na granicy z Białorusią

Wielka Brytania wyśle jeszcze w grudniu br. do Polski 140 inżynierów wojskowych, aby zapewnić wsparcie na granicy z Białorusią w obliczu presji związanej z „nieuregulowaną migracją” – poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

„Nasze zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa europejskiego jest niezachwiane i zawsze będziemy oferować wsparcie naszym sojusznikom. To niebojowe wsparcie wspomoże polskie wysiłki na rzecz ochrony granicy i przekaże istotną wiedzę inżynieryjną” – powiedział Ben Wallace minister obrony.

Ministerstwo Obrony przekazało, że zaangażowanie oddziału inżynieryjnego ma potrwać do kwietnia 2022 roku.

Wysłanie oddziału wojsk inżynieryjnych jest efektem ustaleń poczynionych w czasie wizyty Bena Wallace’a w Polsce w połowie listopada 2021 roku. Kilka dni przed tą wizytą Wielka Brytania przysłała na granicę polsko-białoruską 10-osobowy oddział inżynieryjny, który na miejscu zapoznawał się z sytuacją.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl