PAP/EPA

W Berlinie trwa zjazd Europejskiej Partii Ludowej

Europejska Partia Ludowa debatuje w Berlinie. Nie ma tam Donalda Tuska, jest za to Ursula von der Leyen.

 

W tym roku Bruksela spogląda na Warszawę, Berlin i Waszyngton. Wszystko za sprawą rozpoczętego już przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, przyspieszonych wyborów w Niemczech i zaprzysiężenia Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA. Ten rok to dla Europy i świata bez wątpienia czas wielu zmian. Równolegle swoją reformę polityczną szykuje Europejska Partia Ludowa, która w piątek debatuje w stolicy Niemiec. Wśród tematów zjazdu m.in. obronność, konkurencyjność unijnej gospodarki i konieczność uproszczenia biurokracji dla unijnych firm.

Dwudniowe spotkanie gromadzi większość unijnych liderów, wśród nich szefową Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen, czy przewodniczącą Parlamentu Europejskiego, Robertę Metsolę. Zabraknie jednak premiera Donalda Tuska.

Spotkaniu przewodniczy szef EPL, Manfred Weber. W szeregach partii mówi się, że chce ona aktywnie wpływać na europejską legislację. Sobotni panel poświęcony będzie dyskusjom o obronności. W lutym odbędzie się w tym temacie pierwszy w tym roku nieformalny unijny szczyt.

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl