VI Rajd dla Życia w Giżycku

W Giżycku dobiega końca pierwsza część VI Rajdu dla Życia. Biorą w nim udział młodzi ludzie z całego kraju. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje więc świadectw oraz wspólnej modlitwy za dzieci poczęte. Organizatorem objazdu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Rajd przyjął formę „Sztafety Miłosierdzia” o kształcie czworoboku, prowadząc ze Świnoujścia do Giżycka, Giżycka do Przemyśla, Przemyśla do Świdnicy i ze Świdnicy do Świnoujścia.

Za nami pierwszy etap Rajdu jego zwieńczeniem będzie wieczorna wspólna Msza święta na wzgórzu świętego Brunona – mówi ks. Janusz Wilk, kościelny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Lednickiej.

– Pierwszy etap 648 km, jak pokazują nam nasze liczniki, odbył się bardzo spokojnie. Pogoda była bardzo korzystna. Na razie odbyło się bez wypadków, bez poważniejszych urazów, ludzie po drodze byli bardzo gościnni. Dziękujemy wszystkim księżom, proboszczom, którzy nas przyjęli w plebaniach, salkach katechetycznych, którzy nas nakarmili. Dziękujemy tym, którzy pozdrawiali nas po drodze, dodawali otuchy. Przede wszystkim intencją rajdu jest obrona życia poczętego, czyli jedziemy dla życia. Mówimy o tym, że życie jest święte od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Modlimy się za to, odmawiamy koronkę na trasie, ofiarujemy swój trud i zmęczenie. Dziś czeka nas o godz. 19.00 Msza Św. i uroczyste przekazanie relikwii bł. Karoliny Kózkówny – powiedział ks. Janusz Wilk, kościelny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Lednickiej.

W miejscowościach przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro-life w obronie życia poczętego.

W tym roku dodatkowym motywem Rajdu jest promocja ŚDM z Ojcem Świętym w Krakowie. Stąd logo zawiera w sobie kolory ŚDM oraz odniesienie do formy sztafety, w której młodzi przekazują sobie relikwie bł. Karoliny Kózkówny – swojej patronki.

Rajd wystartował 27 czerwca i potrwa do 26 lipca. Cztery grupy rowerowe pokonają łącznie 2260 km, przejeżdżając przez 22 diecezje i 13 województw.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl