V. Orban o zbliżających się wyborach do PE: Decydujące dla przyszłości Europy

Decydujące dla przyszłości Europy – tak zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego ocenił węgierski premier Victor Orban. Jego zdaniem mogą one doprowadzić do odejścia liberalnych, lewicowych elit, które chcą wprowadzić nasz kontynent w erę postchrześcijańską. Victor Orban ocenił to działanie, jako część wielkiego planu Sorosa.

Już za niespełna rok obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej zadecydują, którzy politycy będą ich reprezentowali w PE. To wielka szansa dla naszego kontynentu – podkreślił premier Węgier Viktor Orban.

– Stajemy przed wielkim momentem. Teraz jest wielka szansa. W maju przyszłego roku pożegnamy się nie tylko z liberalną demokracją, liberalnymi, niedemokratycznymi systemami zbudowanymi na niej, ale i z elitą z 1968 roku. Jeśli ta elita odejdzie to zostaje pytanie: Kto przyjdzie? Odpowiedź jest jedna: My przyjdziemy – zaznaczył Viktor Orban.

Viktor Orban jest przekonany, że liberalną, lewicową elitę może zastąpić zupełnie nowa – tą nieliberalną i chrześcijańską.

– Powiedzmy to bez obaw – chrześcijańska demokracja nie jest liberalna – akcentował.

Węgierski premier znany jest w środowisku europejskim ze stanowczego stanowiska wobec przyjmowania nielegalnych imigrantów do Europy. Polityk nie zgodził się na przymusową relokację uchodźców do swojego kraju. Głośno potępiał także działania Niemiec w tej kwestii. Bardzo mocno podkreślił, że to, co jest obecnie efektem błędnych decyzji unijnych elit może przyczynić się do wystawienia im przez wyborców czerwonej kartki.

– Elity europejskie są wyraźnie zdenerwowane, ponieważ możliwy dla nich niekorzystny wynik wyborów do europarlamentu może powstrzymać ich plan – który nazywamy po prostu planem Sorosa – aby przekształcić Europę. Ich wielkim celem jest wprowadzenie jej w erę postchrześcijańską, w epokę, w której narody znikną. Naszym głównym celem jest powstrzymanie tej transformacji – zauważył premier Węgier.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 23-26 maja przyszłego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl