fot. pixabay.com

V. Orban: Działania KE w związku z rzekomym naruszeniem praw LGBT to „chuligaństwo prawne”

Działania prawne podjęte przez Komisję Europejską przeciwko Węgrom w związku ze środkami, które według Komisji dyskryminują osoby LGBT, są „prawnym chuligaństwem” i są „haniebne” – ocenił premier Węgier, Viktor Orban, w państwowym radiu.

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wszczęła postępowanie o naruszenia prawa UE przeciwko Węgrom „w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ”.

Działania KE przeciwko Węgrom dotyczą nowej ustawy, która zakazuje szkołom używania materiałów uznanych za promujące homoseksualizm.

Węgierskie władze mają 2 miesiące na ustosunkowanie się do zastrzeżeń przedstawionych przez KE. W przeciwnym razie KE może podjąć decyzję o przejściu do kolejnego etapu procedury, a w dalszej kolejności o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Ponadto Viktor Orban zakomunikował w radiu, że od 1 sierpnia Węgry będą oferować możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, a szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Szef węgierskiego rządu powiedział, że lekarze zdecydują, którą szczepionkę ludzie powinni przyjąć jako trzecią dawkę, która powinna zostać podana co najmniej 4 miesiące po drugim zastrzyku, chyba że lekarze zalecą inaczej.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl