Uwolniono porwanego ponad trzy lata temu w Syrii japońskiego dziennikarza

Porwany w Syrii przez dżihadystów japoński dziennikarz Jumpei Yasuda został uwolniony po ponad trzech latach i wkrótce wróci do swojej ojczyzny – poinformował w środę japoński minister spraw zagranicznych Taro Kono.

Swoje uwolnienie potwierdził również sam Yasuda. Twierdzi, że przebywa obecnie w Turcji i jest w dobrym stanie fizycznym.

„Za uratowanie” 44-letniego dziennikarza podziękował Turcji i Katarowi premier Japonii Shinzo Abe. Władze w Tokio utrzymują, że za jego wypuszczenie nie zapłacono okupu.

Los Yasudy przyciągnął uwagę władz i mediów w marcu 2016 roku, gdy w internecie pojawiło się wideo, na którym dziennikarz czytał przesłanie do swojego kraju i rodziny. Według japońskich mediów dziennikarz został schwytany przez Front al-Nusra po przedostaniu się do Syrii z Turcji w czerwcu 2015 roku.

Na początku 2015 roku tzw. Państwo Islamskie (ISIS) przeprowadziło egzekucję dwóch obywateli Japonii – konsultanta ds. bezpieczeństwa i dziennikarza.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl