Syryjskie media: atak rakietowy na syryjskie bazy w prowincjach Hama i Aleppo

Kilka baz syryjskich wojsk rządowych umiejscowionych w muhafazach Hama i Aleppo zostało ostrzelanych w niedzielę pociskami rakietowymi niewiadomego pochodzenia – podała syryjska telewizja. Do ataku rakietowego doszło o godz. 22.30 czasu lokalnego (21.30 w Polsce).

Wcześniej telewizja rządowa podawała, że w muhafazie Hama odnotowano bardzo silne wybuchy. Ich genezę stara się wyjaśnić specjalna komisja.

„Syria znowu stała się obiektem agresji z zewnątrz, nasze bazy w głównie rolniczych regionach, jak Hama i Aleppo zostały zbombardowane pociskami rakietowymi” – podano w telewizji, powołując się na źródła wojskowe.

Telewizja rządowa nie sprecyzowała, o które z baz chodziło – pisze Reuters. Korespondenci tej agencji skontaktowali się z dwoma osobami we wschodniej części prowincji, które na własne uszy słyszały wybuchy. Potwierdziły one, że „eksplozje miały miejsce w bazie wojskowej używanej przez siły wspierane przez Iran”.

Chodzi – jak wskazuje Reuters – o bazę w pobliżu miasta Hama, gdzie jest dyslokowana 47. brygada, w której przez wojskowych irańskich szkoleni są bojowcy z szyickich oddziałów związanych z libańskim Hezbollachem.

Agencja Reutera przypomina w tym kontekście, że lotnictwo izraelskie prowadzi od kilku tygodni naloty na zgrupowania i irańskie bazy wojskowe w Syrii.

W ataku na irańską bazę lotniczą zginęło niedawno 7 wojskowych irańskich. Armia izraelska zapowiedziała kontynuację ataków rakietowych na obiekty irańskie bądź takie, które są związane z siłami zbrojnymi Iranu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl