fot. https://twitter.com/MKiS_GOV_PL

Uwaga na fałszywe maile dotyczące dodatku węglowego

Resort klimatu i środowiska przestrzega przed fałszywymi mailami dotyczącymi dodatku węglowego. Rozsyłana korespondencja służy do wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy.

W treści fałszywej wiadomości znajduje się informacja, że Sejm przyjął odpowiednie przepisy dotyczące dodatku węglowego.

https://twitter.com/MKiS_GOV_PL/status/1577312323462696961?s=20&t=tKvdN5QAaarRuWHS8qSadw

Odbiorców zachęca się do wypełniania anonimowego sondażu, do którego zaproszono losowe osoby, aby poznać zdanie Polaków na ten temat. Oszuści zachęcają ponadto do wyboru nagrody, jeśli zostało się „respondentem laureatem”.

Rzecznik prasowy ministerstwa klimatu, Aleksander Brzózka, apeluje o ostrożność i korzystanie wyłącznie ze stron rządowych.

– Zachęcamy do tego, aby korzystać tylko z rządowych stron informujących o dodatku węglowym. Warto też podkreślić, że informacje zawarte w wiadomości, którą podaliśmy w mediach społecznościowych, jest nieprawdziwa. Tam pojawiła się informacja, że wsparcie jest tylko dla osób ogrzewających swoje domy węglem, a przypomnę, iż weszła w życie ustawa o wsparciu innych źródeł ciepła. Trwają również prace w Senacie na przyszły rok – podkreślił rzecznik prasowy.

Jednorazowy dodatek węglowy wynosi 3 tys. złotych. Aby go otrzymać, należy złożyć stosowny wniosek do gminy do 30 listopada bieżącego roku. Gmina na wypłatę dodatku ma 60 dni.

Ze wsparcia mogą skorzystać gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl