fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi

USA: Wołodymyr Zełenski Człowiekiem Roku magazynu „Time”

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, został w środę wybrany Człowiekiem Roku przez magazyn „Time”. Dziennikarze amerykańskiego tygodnika oddali także hołd „duchowi Ukrainy”.

Niezależnie od tego, czy wojna o Ukrainę budzi nadzieję, czy strach, Wołodymyr Zełenski zelektryzował świat w sposób, jakiego nie widzieliśmy od dziesięcioleci – napisał redaktor „Time’a” Edward Felsenthal i dodał, że według niego tegoroczny wybór „nigdy nie był tak oczywisty”.

– Za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa jak strach, za inspirowanie ludzi i narodów do jednoczenia się w obronie wolności, za przypomnienie światu o kruchości demokracji i pokoju – Wołodymyr Zełenski i >>duch Ukrainy<< są osobowościami roku TIME 2022 — napisano w nowojorskim magazynie.

Szef pisma podkreślił, że w tygodniach, które minęły od rozpoczęcia rosyjskiej agresji, decyzja Zełenskiego, by nie uciekać z Kijowa, ale zostać i zgromadzić poparcie, była kluczowa dla przebiegu tej wojny.

– Z jego pierwszego 40-sekundowego posta na Instagramie z 25 lutego, pokazującego, że jego gabinet i społeczeństwo obywatelskie są nienaruszone i na miejscu – w codziennych przemówieniach wygłaszanych zdalnie w instytucjach takich jak parlamenty, Bank Światowy i przy wręczaniu nagród Grammy – prezydent Ukrainy był wszędzie – uzasadniał wybór Felsenthal.

5 grudnia Zełenski został uznany Człowiekiem Roku według „Financial Timesa”.

W zeszłym roku Człowiekiem Roku według magazynu „Time” był miliarder Elon Musk, szef SpaceX i Tesli.

                  PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl