fot. pixabay.com

USA: wierni obezwładnili strzelca po ataku w kościele, w którym zginęła jedna osoba

W niedzielę napastnik otworzył ogień w kościele w południowej Kalifornii, zabijając jedną osobę i raniąc pięć, zanim uczestnicy zatrzymali podejrzanego i związali mu nogi sznurem elektrycznym. W momencie strzelaniny znajdowało się około 30-40 osób. Nie wiadomo co było motywem działania podejrzanego.

Policja przybyła na miejsce zdarzenia, które miało miejsce około godziny 13.30 czasu lokalnego w Geneva Presbyterian Church w Laguna Woods i aresztowała podejrzanego w wieku około 60 lat. Poinformował o tym Jeff Hallock, zastępca szeryfa hrabstwa Orange.

„Grupa wiernych wykazała się… wyjątkowym heroizmem i odwagą interweniując w celu zatrzymania podejrzanego. Niewątpliwie zapobiegli oni kolejnym ofiarom śmiertelnym i rannym” – powiedział Jeff Hallock.

Jedna osoba zmarła na miejscu zdarzenia, a cztery inne ofiary zostały ciężko ranne. Kolejna osoba odniosła niewielkie obrażenia. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali.

„W tej chwili nie wiemy, co było motywem działania podejrzanego, czy miał on jakiś cel, czy też jest to incydent związany z nienawiścią” – wskazał Jeff Hallock, dodając, że według władz podejrzany nie mieszka w okolicy.

W momencie strzelaniny w kościele znajdowało się około 30-40 osób. Na miejscu zdarzenia znaleziono dwie sztuki broni ręcznej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl