fot. flickr.com

USA: w szkolnej strzelaninie w Nashville zginęło troje dzieci i troje dorosłych. Policja zastrzeliła napastniczkę

W strzelaninie w prywatnej szkole podstawowej w Nashville w amerykańskim stanie Tennessee zginęło dzisiaj troje dzieci i troje dorosłych. 28-letnia napastniczka została zastrzelona przez interweniujących policjantów.

– Kobieta była uzbrojona w dwa karabiny automatyczne i pistolet, zginęła od kul funkcjonariuszy na drugim piętrze szkoły – powiedział rzecznik policji w Nashville Don Aaron na konferencji prasowej.

Początkowo informowano, że ataku dokonała młoda kobieta wyglądająca na nastolatkę, później przekazano, że sprawczyni miała 28 lat. Policja bada jej ewentualne związki ze szkołą.

Policjanci przybyli szybko na wezwanie, a gdy weszli na drugie piętro zobaczyli strzelającą napastniczkę. Otworzyli ogień, kobieta została śmiertelnie raniona.  Sprawczyni dostała się do budynku szkoły przez boczne drzwi. Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie o godz. 10.13 czasu miejscowego (godz. 17.13 w Polsce), a napastniczka zginęła o 10.27.

– Wszystkie ofiary zostały przewiezione na oddziały naszego centrum medycznego, po przybyciu stwierdzono ich zgon – poinformował rzecznik szpitala Uniwersytetu Vanderbilta.

Nie podano wieku i tożsamości ofiar, policja przekazała jedynie, że byli to uczniowie i pracownicy szkoły. Pozostałe w budynku dzieci zostały przewiezione do okolicznego kościoła, z którego odbierają je rodzice.

Założona w 2001 roku przez wspólnotę prezbiteriańską The Covenant School jest prywatną placówką, do której uczęszcza ok. 200 uczniów. Szkoła prowadzi oddziały przedszkolne oraz klasy 1-6.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl