PAP/EPA

USA: „Równość zaczyna się w łonie matki” – wielki marsz w obronie życia

Już po raz 49 w Stanach Zjednoczonych odbył się wielki marsz w obronie życia. W tym roku towarzyszyło mu hasło: „Równość zaczyna się w łonie matki”.

Na całym świecie trwa walka o życie nienarodzonych. Okrzyk „Jesteśmy za życiem” rozbrzmiewał na ulicach Waszyngtonu. Tysiące amerykanów wyszło na ulice stolicy USA, aby walczyć z cywilizacją śmierci.

– To bardzo ważne, aby pokazać całemu światu, że nadal troszczymy się o nienarodzone dzieci, że nadal jesteśmy pokoleniem pro-life – powiedziała jedna z uczestniczek marszu.

Na marsz za życiem przybyli z całymi rodzinami.

– Chcemy pokazać dzieciom, jak ważna jest rodzina i jak ważne są dzieci dla społeczeństwa. Dlatego przyprowadzamy je, aby wiedziały, że są wyjątkowe – wskazał uczestnik wydarzenia.

Tegoroczny marsz dla życia przebiegał pod hasłem „Równość zaczyna się w łonie matki”.

– Tzw. aborcja przynosi wiele cierpienia, zwłaszcza w ludzkich sercach.  Znak „Pokolenie po Roe” i „Ameryka po Roe” pokazuje po co tu jesteśmy. Były dekady, że tzw. aborcja postępowała, a teraz przegrywają. Mamy nadzieję, że nadejdzie dzień w Stanach Zjednoczonych, w którym nienarodzone dzieci będą chronione w łonach własnych matek – zaznaczył jeden z uczestników marszu.

Walka o życie w USA jest bardzo trudna. Administracja Joe Bidena wprost popiera i wspiera także finansowo zabijanie nienarodzonych dzieci. Do koncernów zarbiających miliony dolarów na tzw. aborcji znów płyną państwowe pieniądze. Biden nie tylko finansuje przemysł śmierci, lecz także wypowiada wojnę prawną wszystkim, którzy chcą ograniczyć proceder zabijania nienarodzonych w USA.

– Będę kontynuatorem i wielkim obrońcą Roe v. Wade – oświadczył prezydent USA Joe Biden.

Wyrok w spawie Roe v. Wade z 1973 r. stał się przepustką do zabijania nienarodzonych dzieci. Szacuje się, że w majestacie prawa zabito w ten sposób ponad 63 miliony niewinnych ludzkich istnień.

Obrońcy życia liczą, że zbrodniczy proceder tzw. aborcji powstrzyma Sąd Najwyższy, który może cofnąć jej legalizację. Tymczasem walka z tymi, którzy stają w obronie życia, toczy się także w Hiszpanii.

– Zwolennicy tzw. aborcji – ideowi i ci zarabiający duże pieniądze na procederze, a którzy mają swoich przedstawicieli w świecie polityki – przekraczają kolejne granice absurdu – mówił Konsultor Rady ds. rodziny KEP, Henryk Kuczaj.

Chodzi o zmiany w prawie, które sprawią, że modlitwy przed tzw. klinikami aborcyjnymi mają być sądzone jako przemoc wobec kobiet. Projekt zmian w Kodeksie karnym zgłosiła rządząca Socjalistyczna Hiszpańska Partia Robotnicza.

– Można z tego wyciągnąć wniosek, że dzisiaj sama modlitwa może być powodem tego, że ktoś będzie mógł zostać aresztowany i osadzony w więzieniu na pół roku. Co więcej, w świetle nowych projektów nie będzie konieczne nawet zgłoszenie przez kobietę mającą zamiar zabicia swojego dziecka, aby protestujących można było ukarać – wyjaśnił Henryk Kuczaj.

Oznacza to, że obrona życia zostanie zrównana z przemocą domową wobec kobiet.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl