fot. PAP/ Łukasz Gągulski

Beskidy: W 2021 roku goprowcy interweniowali w górach 642 razy

Rok 2021 był kolejnym, w którym zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby wypadków w górach – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. W ostatnich 12 miesiącach podjęli oni 642 interwencje. Rok wcześniej liczba ta wyniosła 524.

„W ub.r. interweniowaliśmy łącznie 642 razy, udzielając pomocy 697 poszkodowanym. W 2020 r. działań ratunkowych było 524, a w 2019 r. 479” – podali goprowcy.

Ze statystki ratowników wynika, że wyruszali 84 razy na wyprawę ratunkową. 21-krotnie byli zmuszeni wezwać na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Niestety, życia czterech osób nie udało się uratować” – podali.

Jak dodali beskidzcy goprowcy, pomimo czasowego wyłączenia z ruchu ośrodków narciarskich w związku z pandemią, w minionym roku odnotowali również 751 wypadków na trasach narciarskich.

Grupa Beskidzka jest największą spośród działających w ramach GOPR. Korzeniami sięga Beskidzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało w listopadzie 1952 r. Działa na terenie Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Małego i zachodniej części Makowskiego. Grupa zrzesza ok. 300 czynnych ratowników.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl