USA: Poparcie dla D. Trumpa wzrosło po raz pierwszy od 7 miesięcy

Zgodnie z opublikowanym w czwartek badaniem opinii publicznej stacji NBC i gazety „Wall Street Journal” poparcie dla prezydenta USA Donalda Trumpa we wrześniu wzrosło po raz pierwszy od 7 miesięcy (od lutego) i wynosi 43 proc.

Sondaż został wykonany w dniach od 14 do 18 września. Poparcie dla prezydenta wzrosło od sierpnia do września br. o 3 pkt proc. Większość – 52 proc. – ocenia pracę Trumpa negatywnie, jednakże jest to także spadek o 3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

71 proc. respondentów oceniło pozytywnie starania i nawiązanie przez Trumpa współpracy w Kongresie z przedstawicielami Partii Demokratycznej, tylko 8 proc. skrytykowało to posunięcie.

Cztery na dziesięć osób wspiera działania prezydenta w sektorze ekonomicznym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl