USA: Polonia protestuje przeciwko oświadczeniu Departamentu Stanu

Amerykańska Polonia protestuje przeciwko oświadczeniu Departamentu Stanu USA w sprawie sytuacji w Polsce.

Rzecznik prasowa Departamentu oświadczyła w ubiegłym tygodniu, że resort jest zaniepokojony działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny.

W odpowiedzi na to kilkudziesięciu liderów i aktywistów polonijnych wystosowało list protestacyjny do Sekretarza Stanu USA Rexa Tillersona.

Wyjaśniamy, że obecny rząd został wybrany w wolnych wyborach, ma większość w parlamencie i obecnie stara się przeprowadzić zmiany w Polsce, szczególnie te, które wymagają dalszej dekomunizacji. Wymiar sprawiedliwości nie został w Polsce zreformowany. Nie przeprowadzono w nim dekomunizacji, dlatego rząd stara się to zrobić. Stwierdzamy również, że system, który jest proponowany przez polski rząd, jest podobny do prawa w Niemczech, Szwajcarii, Holandii i Norwegii. Nie życzymy sobie dalszych tego typu akcji przeprowadzanych przez Departament Stanu USA – mówił Jacek Marczyński, dyrektor stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl