USA. Polonia pielgrzymowała do sanktuarium w Merrillville

Do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana dotarła w niedzielę Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna. Nasi rodacy ze Stanów Zjednoczonych już po raz 30 pielgrzymowali z Chicago do tamtejszej Czarnej Madonny.

W sobotę 12 sierpnia, Polacy w Stanach Zjednoczonych wyruszyli z Chicago w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Do pokonania mieli 32 mile – około 54 km.

Na pielgrzymim szlaku nie brakowało ludzi młodych. Można było zobaczyć także wiele rodzin z małymi dziećmi. Dla niektórych tegoroczna pielgrzymka była pierwszą, dla innych to już tradycja.

– W tej chwili to jest moja 24. pielgrzymka. Zacząłem pierwszą w 1990. 4 razy tak się zdarzyło, że nie mogłem. Ale kiedy tylko mogę staram się iść – powiedział jeden z uczestników.

Pielgrzymka jest wielkim darem dla każdego. Udział w niej daje ogromną radość i satysfakcję.

– Jest to takie wewnętrzne przeżycie i podziękowanie za cały rok i do następnej pielgrzymki. A jest za co Maryi dziękować – podkreśla uczestnik.

Po drodze polscy pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Munster, gdzie czekali na nich ci, którzy fizycznie nie mogli im towarzyszyć na pątniczym szlaku.

– Od pięciu lat nie chodzę, bo nogi mi „wysiadły”. Nie dam rady, ale jestem tak zżyty, że jak nadchodzi ten czas, muszę przyjechać i na powitanie pielgrzymów, i na nabożeństwo muszę zostać – tłumaczy inny uczestnik.

Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna do Merrillville to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych amerykańskiej Polonii.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl