USA: Na świecie wzrosła liczba zabitych w zamachach terrorystycznych

Na całym świecie liczba zabitych w zamachach w 2014 r. wzrosła o 81 proc. i wyniosła 32,7 tys. Także samych zamachów było o ponad jedną trzecią więcej niż rok wcześniej – alarmuje w dorocznym raporcie o terroryzmie amerykański Departament Stanu.

Ponad 80 proc. ofiar śmiertelnych straciło życie w zamachach terrorystycznych w Iraku, Syrii, Afganistanie, Pakistanie i Nigerii.

Raport obejmuje cały rok 2014. W ciągu niego doszło do 13 463 zamachów terrorystycznych (o 35 proc. więcej niż w 2013 r.), w których zginęło 32 727 ludzi.

Departament Stanu, tłumacząc wzrost liczby ofiar, wskazuje, że w 2014 roku „doszło do 20 zamachów, w których – w każdym z nich – zginęło ponad 200 osób, podczas gdy w 2013 r. były tylko dwa zamachy z tak wieloma ofiarami”.

W zeszłorocznych zamachach rannych zostało 34 791 osób.

W raporcie, w którym niewiele miejsca pozostawiono na analizę, Waszyngton podaje, że do ataków terrorystycznych dochodziło w zeszłym roku w 95 krajach. Największa liczba zamachów (ponad 60 proc.) miała miejsce w Iraku, Pakistanie, Afganistanie, Indiach i Nigerii.

Szczególny nacisk w raporcie położono na terrorystyczną działalność dżihadystycznego Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl