W weekend pochmurnie

W sobotę i niedzielę zachmurzenie w Polsce duże, z większymi przejaśnieniami; przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jak informuje IMGW, nad przeważającymi obszarami Europy będą dominowały układy niskiego ciśnienia. Jedynie południowo-zachodnie rejony kontynentu będą w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w dość chłodnym, polarno-morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Po południu miejscami burze, głównie na północy kraju. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 19 st., chłodniej na wybrzeżu – ok. 16 st. oraz w rejonach podgórskich – od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny i porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Podlasiu opady okresami o umiarkowanym natężeniu – prognozowana suma opadu od 5 mm do 15 mm. Temperatura minimalna od 7 st. do 12 st.; w rejonach podgórskich od 5 st. do 8 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach oraz we wschodniej połowie kraju po południu miejscami burze. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st., chłodniej na wybrzeżu – ok. 16 st. oraz w rejonach podgórskich – od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny i porywisty.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burzy wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotny deszcz. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl