USA: Kolejna podejrzana paczka dla CNN przechwycona na poczcie w Atlancie

Nowa podejrzana przesyłka, zaadresowana na CNN, została przechwycona w poniedziałek rano w urzędzie pocztowym w Atlancie – podało kierownictwo tej stacji telewizyjnej.

Główna siedziba stacji znajdująca się w stolicy Georgii Atlancie działa „bez bezpośredniego zagrożenia” – napisał w oświadczeniu jej prezes Jeff Zucker, stwierdzając, że od 24 października „wszystkie przesyłki we wszystkich biurach CNN w kraju są badane w obiektach zewnętrznych”.

„Ta przesyłka nie dotarłaby bezpośrednio do centrum CNN, nawet jeśli wcześniej nie zostałaby przechwycona” – dodał.

Biura CNN, krytycznej wobec prezydenta Donalda Trumpa i będącej często obiektem jego ataków, ewakuowano 24 października w budynku Time Warner Center w Nowym Jorku w związku z podłożeniem podejrzanej paczki. CNN podało, że wysłana do telewizji podejrzana przesyłka była zaadresowana do byłego szefa CIA Johna Brennana, który jest częstym gościem i komentatorem CNN. Zawierała ona ładunek wybuchowy oraz kopertę z białym proszkiem.

Inna przesyłka zaadresowana do CNN została dwa dni później przechwycona w siedzibie stacji w Nowym Jorku. Była ona przeznaczona dla byłego dyrektora wywiadu Jamesa Clappera, również bardzo krytycznego wobec prezydenta Donalda Trumpa.

FBI aresztowało w piątek na Florydzie podejrzanego o rozsyłanie paczek 56-letniego Cesara Sayoca z miasteczka Aventura w pobliżu Miami. Grozi mu do 48 lat więzienia. Obwinia się go o wysłanie co najmniej 13 bomb domowej roboty osobistościom krytycznym wobec prezydenta Donalda Trumpa, którego jest zagorzałym zwolennikiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl