USA: kandydaci bez poparcia prezydenta Obamy

Prezydent Barack Obama nie poparł żadnego z kandydatów Demokratów w amerykańskich prawyborach. O nominację starają się Hilary Clinton i Bernie Sanders. Amerykański przywódca wyraził też przekonanie, że prezydentem USA nie zostanie miliarder Donald Trump.

O swojej decyzji prezydent poinformował na konferencji prasowej kończącej szczyt w Kalifornii z udziałem USA i dziesięciu krajów Azji Południowo-Wschodniej. Barack Obama, który sam był kandydatem Partii Demokratycznej, wyraźnie nie chce popierać żadnego z dwójki kandydatów, którzy startują w prawyborach. Mimo to docenił zaangażowanie kandydatów mówiąc, że to normalne, iż każdy z nich próbuje się wyróżnić. Podczas wystąpienia ostro skrytykował kandydaturę republikańskiego polityka Donalda Trumpa.

– Nadal wierzę, że pan Trump nie będzie prezydentem, ponieważ mam zbyt dużo wiary w amerykańskich obywateli. Myślę, że oni wiedzą, że bycie prezydentem to poważna praca. To nie jest bycie gospodarzem programów rozrywkowych. To nie jest promocja ani marketing – powiedział Barack Obama.

Rywalizacja między demokratycznymi kandydatami nabiera tempa. Oboje próbują zachęcić do poparcia różne grupy społeczne.

To nie do pomyślenia, co usłyszałem we Flint w stanie Michigan. Okazało się, że mamy środki na odbudowę infrastruktury w Iraku i Afganistanie a nie mamy środków na odbudowę amerykańskich miast i miasteczek– zwrócił uwagę Bernie Sanders.

O wsparcie afroamerykańskiej społeczności stara się z kolei była pierwsza dama i sekretarz stanu Hilary Clinton.

– Proponuję nowe, kompleksowe zaangażowanie kapitału, co będzie szansą dla afroamerykańskiej społeczności. Będzie to oznaczało realny plan stworzenia nowych miejsc pracy. Jeśli zostanę wybrana na prezydenta, skieruję miliardy dolarów na nowe inwestycje w miejsca takie jak Harlem czy Południową Karolinę. 20 milionów dolarów zostanie przeznaczone na stworzenie miejsc pracy dla młodych ludzi – mówiła Hilary Clinton.

Najbliższe amerykańskie prawybory odbędą się 20 lutego w Karolinie Południowej.

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl