fot. PAP/EPA

USA: J. Biden nie chce debaty 15 października, jeśli D. Trump będzie wciąż zakażony

Ubiegający się o Biały Dom Demokrata Joe Biden powiedział we wtorek, że jeśli zakażony koronawirusem Donald Trump nie wyleczy się do 15 października, to nie powinna się wtedy odbyć zaplanowana na ten dzień ich druga telewizyjna debata.

„Jeśli będzie miał Covid-19, to nie powinniśmy mieć debaty” – oświadczył dziennikarzom w Hagerstown w Maryland Biden.

Zgodnie z planami, drugie telewizyjne starcie Bidena z Trumpem ma odbyć się 15 października w Miami na Florydzie. Kandydat Republikanów zapowiedział we wtorek swoją gotowość do stawienia się na debacie. Nie wspominał w tym kontekście o swoim zakażeniu koronawirusem.

Donald Trump w poniedziałek został wypisany z wojskowego szpitala pod Waszyngtonem, gdzie spędził trzy noce. Do zdrowia dochodzi w Białym Domu, którego nie opuszcza. Kampanijne wiece ubiegającego się o drugą kadencję Republikanina pozostają odwołane. Jego wyborczy rywal we wtorek przemawiał w Gettysburgu w Pensylwanii, gdzie w 1863 roku odbyła się najkrwawsza bitwa wojny secesyjnej. W historycznym miejscu Joe Biden ostrzegał że „dziś nasz dom znów jest podzielony”.

„Kraj jest w niebezpiecznym miejscu. Nasze zaufanie do siebie spada. Nadzieja wydaje się ulotna” – mówił, wzywając do „budowania mostów, a nie murów”.

Joe Biden na Twitterze skrytykował Trumpa za jego wtorkową decyzję o zakończeniu rozmów z parlamentarzystami Demokratów w sprawie kolejnego pakietu pomocowego dla gospodarki na czas epidemii. Prezydent argumentował to tym, że nie chce dawać pieniędzy na „wykupywanie źle zarządzonych i pełnych przestępstw stanów (rządzonych przez) Demokratów”.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Faworytem sondaży pozostaje Joe Biden, który po pierwszej debacie i zakażeniu się koronawirusem u Donalda Trumpa w większości z badań powiększył swoją przewagę. We wtorek Demokrata otrzymał poparcie dziennika „New York Times”. Liberalna gazeta w 2016 roku opowiedziała się za Hillary Clinton.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl