Autorstwa Joe Mabel, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24560321

USA: F-35B rozbił się w Nowym Meksyku

Na pasie startowym międzynarodowego portu lotniczego w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, rozbił się we wtorek samolot wojskowy F-35B. Pilot katapultował się i doznał poważnych obrażeń – podały władze.

Samolot wojskowy spadł na ziemię i stanął w płomieniach. Funkcjonariusze zespołu ratownictwa pożarniczego w Albuquerque (AFR) poinformowali, że maszyna rozbiła się na południowym pasie startowym.

Pilot zdołał opuścić samolot przed jego upadkiem i trafił do pobliskiego szpitala z poważnymi obrażeniami. Na lotnisku ucierpiało też dwóch cywilów. Nie wymagali oni jednak hospitalizacji.

Jak wyjaśnił urzędnik Pentagonu stacji ABC, samolot to nowy model F-35B, który należał do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. F-35B leciał z Fort Worth w Teksasie do bazy sił powietrznych Edwards w Kalifornii. Rozbił się po zatankowaniu paliwa w bazie sił powietrznych Kirtland w Nowym Meksyku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl