fot. flickr.com

USA: Dwie osoby nie żyją po uderzeniu tornada w dom opieki w Arkansas

Co najmniej dwie osoby zginęły, a pięć odniosło obrażenia po uderzeniu tornada w piątek wieczorem czasu lokalnego w małym miasteczku Monette w stanie Arkansas.

Lokalna telewizja KAIT cytowała sędziego Marvina Daya z hrabstwa Craighead, który powiedział, że dwie osoby zginęły, pięć zostało rannych, a co najmniej 20 uwięzionych w zawalonym domu opieki Monette Manor w pobliżu granicy z Tennessee.

Znajdowały się tam miejsca dla ok. 90 pensjonariuszy.

Ekipy ratunkowe, które przybyły do Monette Manor, mówiły o licznych zniszczeniach w mieście.

Pojawiły się doniesienia, że został uszkodzony także dom opieki w pobliskiej miejscowości Truman. Zmierzały tam straż pożarna policja i ekipy ratunkowe.

Według AP tornada wystąpiły także w niektórych częściach Środkowego Zachodu. Gubernator Arkansas Asa Hutchinson pisał na Twitterze o trąbie powietrznej, która uderzyła w hrabstwo Missisipi.

Z powodu burz w Edwardsville, w stanie Illinois, ekipy ratunkowe interweniowały w tamtejszym magazynie Amazona, gdzie zawalił się dach. Pojawiły się doniesienia o rannych lub uwięzionych ludziach.

Amerykańska Krajowa Służba Meteorologiczna wydała w piątek wieczorem ostrzeżenia przed tornadami dla obszarów w kilku stanach, w tym Arkansas, Tennessee, Missouri i Illinois.

PAPx`

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl