USA: Donald Trump gotów zerwać układ z Iranem „w krótkim czasie”

Prezydent USA Donald Trump, który przedstawił w piątek nową strategię wobec Iranu, powiedział, że jest gotów zerwać porozumienie nuklearne z Teheranem „w krótkim czasie”. Potępił działania „irańskiej dyktatury” na całym Bliskim Wschodzie.

Prezydent Trump powiedział też, że „niebezpieczna agresja” Iranu nasiliła się po podpisaniu porozumienia z 2015 roku, które nazwał „najgorszym układem”, z jakim miał do czynienia.

Dodał, że Teheran wsparł brutalne działania prezydenta Syrii Baszara el-Asada wymierzone w rebeliantów i opozycję.

Spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan powiedział, że popiera decyzję Donalda Trumpa o rewizji porozumienia z Teheranem i będzie współpracował z rządem, by walczyć z „szeregiem destabilizujących działań Iranu”.

Izraelski minister ds. wywiadu Israel Kac skomentował wystąpienie prezydenta, nazywając je „bardzo znaczącym”, dodał jednak, że takie stanowisko prezydenta może doprowadzić do wojny, zważywszy na ostrzeżenia, jakie Iran wysyłał przed przemową Donalda Trumpa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl