fot. pixabay.com

USA deklarują pomoc dla Izraela w walce z przejawami antysemityzmu

Stany Zjednoczone wyrażają zaniepokojenie rosnącą w Niemczech skalą nienawiści wobec ludności żydowskiej. Deklarują podjęcie działań, których celem jest walka ze wszelkimi przejawami antysemityzmu. Zapewniają także żelazne poparcie dla Izraela, bez względu na to, kto będzie stał na czele tamtejszego rządu.

Antysemityzm w Niemczech jest coraz silniejszy. Dowodem są liczne napady na synagogi i instytucje żydowskie, podpalenia flag Izraela czy brutalne ataki wymierzone w wyznawców judaizmu. Sytuacja ta budzi głęboki niepokój. Głos w sprawie zabrał Departament Stanu USA.

„Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone wciąż wysokimi poziomami, a w niektórych miejscach wzrastającymi liczbami incydentów – antysemityzmu w wielu krajach. Stany Zjednoczone nie są obojętne na te incydenty i musimy traktować poważnie przemoc, która często towarzyszy antysemityzmowi oraz niebezpieczne kłamstwa, które leżą u jej podłoża. Musimy zestawiać kłamstwa z faktami oraz odpowiadać sprawiedliwością na przestępstwa na tle nienawiści” – wskazano.

W oświadczeniu Stany Zjednoczone deklarują podjęcie działań w celu walki ze wszelkimi przejawami antysemityzmu. Rzecznik departamentu USA zapewnia, że poparcie jego kraju dla Izraela będzie kontynuowane bez względu na kształt tamtejszego rządu.

– Niezależnie od tego, jaki rząd będzie w Izraelu, nasze żelazne poparcie dla tego kraju pozostanie. To zobowiązanie w ostatnich dniach przedstawił już prezydent Joe Biden, a także sekretarz Antony Blinken. Powtarzam, nic w tym zakresie z naszej strony się nie zmieni, nawet jeśli nastąpi zmiana obecnego rządu – powiedział Ned Price.

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, stoi przed perspektywą zakończenia swojej 12-letniej kadencji. Jego przeciwnicy polityczni od prawicy przez centrum, lewicę, po islamistów osiągnęli porozumienie ws. utworzenia nowego rządu. Ich nadrzędnym celem jest odsunięcie obecnego premiera od władzy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl