fot. pixabay.com

USA: co najmniej pięć ofiar śmiertelnych wybuchu w fabryce w Pensylwanii

Co najmniej pięć osób zginęło na skutek piątkowego wybuchu w fabryce czekolady w amerykańskim stanie Pensylwania. Siedem osób jest hospitalizowanych, a sześć uważa się za zaginione – poinformowała w sobotę agencja Reutera.

Wybuch nastąpił w piątek w fabryce R.M. Palmer Company w West Reading, mieście położonym około 100 kilometrów na północny zachód od Filadelfii – napisał Reuters, powołując się na informacje uzyskane od Agencji Zarządzania Kryzysowego Pensylwanii (PEMA). Ratownicy wciąż przeszukują gruzy w poszukiwaniu osób żywych i martwych.

Na zdjęciach widać stertę gruzu, płomienie i dym. Wstępne ustalenia wskazują, że do wybuchu doszło na skutek wycieku gazu. Ostatecznie przyczyna zostanie ustalona w śledztwie, które zostało wszczęte – poinformowała PEMA.

Firma R.M. Palmer Company została założona w 1948 roku. Zatrudnia około 850 osób i produkuje – według danych zamieszczonych na stronie internetowej – 500 unikalnych wyrobów czekoladowych i cukierniczych. Reuters poinformował, że nikt z przedstawicieli przedsiębiorstwa nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl