fot. pixabay.com

USA: 5 milionów dolarów za informacje w sprawie zabójstwa kandydata na prezydenta Ekwadoru

Stany Zjednoczone oferują nagrodę w wysokości 5 mln dolarów za informacje prowadzące do aresztowania osób odpowiedzialnych za zabójstwo kandydata na prezydenta Ekwadoru, Fernanda Villavicencio. Były poseł do parlamentu i dziennikarz został zastrzelony w Quito 9 sierpnia, niecałe dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi.

O nagrodzie powiadomił sekretarz stanu USA, Antony Blinken. Ogłosił też przyznanie miliona dolarów za informacje wiodące do identyfikacji lub lokalizacji jakiejkolwiek osoby zajmującej kluczowe stanowisko kierownicze w grupie przestępczej odpowiedzialnej za śmierć Fernanda Villavicencio.

„Stany Zjednoczone będą w dalszym ciągu wspierać naród Ekwadoru i pracować nad postawieniem przed wymiarem sprawiedliwości osób, które uciekając się do brutalnej przestępczość, starają się podważać demokratyczne procesy” – podkreślił Antony Blinken.

Według Reutersa kilku zabójców zaatakowało Fernanda Villavicencio, kandydata partii Movimiento Construye na prezydenta w wyborach w 2023 roku, kiedy 9 sierpnia opuszczał wydarzenie związane z kampanią wyborczą w Quito. Ekwadorska policja aresztowała sześciu obywateli Kolumbii, prawdopodobnie należących do kolumbijskiej zorganizowanej grupy przestępczej i zamieszanej w zamach.

Dochodzenie, wspierane przez FBI, w dalszym ciągu stara się ustalić tożsamość innych osób zamieszanych w zabójstwo.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl