Szczątki gen. Błasika złożone w Kaplicy Pamięci Narodu

Na Jasnej Górze odbyły się uroczystości pogrzebowe gen. Andrzeja Błasika, pilota, dowódcy sił powietrznych, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Msza św. sprawowana była w kaplicy Cudownego Obrazu.

Prochy Dowódcy Sił Powietrznych zostały złożone w Kaplicy Pamięci Narodu na Jasnej Górze

Szczątki gen. Andrzeja Błasika zostały znalezione 5 miesięcy po katastrofie smoleńskiej przez motocyklistów z Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego. Przybyli oni na miejsce tragedii, aby oddać hołd jej ofiarom. Motocykliści na nieogrodzonym terenie, w błocie, pod stopami znaleźli szczątki człowieka. Z największą starannością złożyli je w pudełku i owinęli biało-czerwoną flagą. Następnie przywieźli do Polski i przekazali Prokuraturze Garnizonowej w Gdyni.

Ojciec Marek Kiedrowicz, kapelan Rajdów Katyńskich, powiedział, że trzeba domagać się identyfikacji i pogrzebów szczątek pozostałych ofiar katastrofy.

– Potrzeba ogromnej modlitwy i ogromnego wsparcia dla tych, którzy ciągle w tej żałobie trwają, którzy ciągle na nowo muszą mierzyć się z prawdą o tym, że ich najbliżsi niekoniecznie spoczywają w tych grobach, które są podpisane ich imionami i nazwiskami. Myślę, że na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i dołożyć wszelkich starań, aby wesprzeć najbliższych, aby domagać się tego, żeby pogrzeby się odbyły. Udało się zidentyfikować szczątki pana generała Błasika, natomiast nie wiemy, co dzieje się z innymi szczątkami, które również zostały odnalezione – powiedział ksiądz kapelan.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl