fot. https://www.facebook.com/BohaterON

Uroczysta Gala wręczenia Nagrody BohaterON

Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały wyróżnione Nagrodą BohaterON im. Powstańców Warszawskich. Uroczysta Gala odbyła się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Nagroda BohaterON przyznawana jest od 2019 roku. Docenia ona pracę tych, którzy podejmują działania pielęgnujące pamięć o historii Polski i jej bohaterach. Nagradza ludzi z pasją, firmy i instytucje, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989, a także edukację historyczno-patriotyczną w 2020 i 2021 roku.

– Naszym obowiązkiem jest dbać o to, by nikt nigdy nie zapomniał o heroicznej postawie  i moralnej sile bohaterów powstańczej Warszawy, bo w tym tkwiła istota polskości,  bez której nie możemy przetrwać jako wspólnota polityczna, wspólnota kulturowa – akcentował prof. Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Nagroda przyznawana jest w siedmiu kategoriach:  Instytucja, Organizacja non-profit, Firma, Nauczyciel, Osoba publiczna, Dziennikarz i Pasjonat. Wczoraj poznaliśmy laureatów. Nagrodę specjalną odebrał dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, prof. Zbigniew Wawer.

– To, co robiłem, to podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Polskę od 1914 roku do czasów powojennych. Wolną Polskę w końcu odzyskaliśmy w 1989 roku. Naprawdę jestem wzruszony i dziękuję bardzo za tę nagrodę – mówił prof. Zbigniew Wawer.

Uroczystość uświetniło widowisko muzyczne zatytułowane „Miłość bez jutra”.

Wydarzenie patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj