fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK: 3 modele sprzętów AGD bez karty produktu czy etykiety energetycznej na stronie www sprzedawcy

Inspekcja Handlowa sprawdziła 30 modeli pralek, zmywarek oraz lodówek; wykryła, że w trzech przypadkach nie było karty produktu czy etykiety energetycznej na stronie internetowej sprzedawcy – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej w Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu i Warszawie od lipca do października 2023 r. skontrolowały 15 lodówek, 10 pralek i 5 zmywarek” – podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w informacji prasowej.

Urząd dodał, że kontrole przeprowadzono w 24 sklepach stacjonarnych w trzech etapach. Chodziło o sprawdzenie poprawności uwidaczniania etykiet energetycznych w punkcie sprzedaży, sprawdzenie na stronie WWW sprzedawcy oraz badania laboratoryjne urządzeń.

Jak wyjaśnił UOKiK, 12 sprzętów pochodziło z Polski – cztery zmywarki, cztery pralki, cztery lodówki, sześć z Chin – cztery lodówki, zmywarka i pralka, trzy z Irlandii – lodówki, trzy z Rumunii – jedna pralka i dwie lodówki, trzy ze Słowacji – pralki, jedna z Niemiec – pralka, jeden z Serbii – lodówka. Dodano, że kraju pochodzenia jednej lodówki nie udało się ustalić.

„Na 30 modeli urządzeń AGD zakwestionowaliśmy 3. W 2 przypadkach – brak karty produktu na stronie WWW sprzedawcy. W 1 przypadku – brak etykiety energetycznej na stronie WWW” – podał UOKiK.

Urząd podał także, że testy w laboratorium nie wykazały nieprawidłowości dotyczących parametrów zadeklarowanych przez producentów na etykietach energetycznych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl