Ulica bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Gdańsku?

Z inicjatywą o nazwanie jednej z gdańskich ulic imieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki wystąpił gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Oficjalne pismo w tej sprawie trafiło już do Rady Miasta.

Zdaniem gdańskiego oddziału IPN, wybór patronów miejsc, w których żyjemy jest nie tylko wyrazem naszej historycznej wrażliwości, ale także wskazaniem tych prawdziwych wartości, za którymi powinniśmy podążać. Ks. Jerzy z pewnością należy do tych autorytetów, którzy godni są największej uwagi.

– Za księdzem Popiełuszką idą bowiem wartości: męstwo, umiłowanie Ojczyzny, umiłowanie wiary, ale także wartości wolności. Ksiądz Jerzy Popiełuszko miał wiele gdańskich śladów swojego życia. Tutaj w roku `81, podczas pierwszego krajowego zjazdu delegatów, przygotowywał Mszę św. Był szczególnie aktywny po 13 grudnia `81 roku, gdzie wielokrotnie wygłaszał Słowo Boże w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku i przyjaźnił się z ks. Henrykiem Jankowskim – podkreślił dr Karol Nawrocki, historyk, naczelnik Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku.

Naczelnik IPN nie zasugerował jeszcze żadnej konkretnej lokalizacji dla przyszłej ulicy bł. ks. Popiełuszki. Podkreśla natomiast, że właśnie w roku 2015, przy okazji 35. rocznicy powstania „Solidarności”, tak wielka postać jak ks. Jerzy powinna zostać uhonorowana swoją ulicą w Gdańsku”.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl