fot. PAP/EPA

Ukraiński samolot zestrzelony przez irański pocisk?

Istnieją dowody na to, że samolot ukraińskich linii lotniczych został zestrzelony przez irański pocisk – takie stanowisko wyraził premier Kanady. Wielka Brytania poparła to stanowisko.  

Państwa dotknięte skutkami tragedii domagają się dochodzenia w sprawie. Jak oświadczył kanadyjski premier, istnieje duże prawdopodobieństwo, że samolot został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze.

– Wiadomość ta niewątpliwie będzie kolejnym szokiem dla rodzin, które już rozpaczają w obliczu tej niewypowiedzianej tragedii. Mamy informacje z wielu źródeł, w tym od naszych sojuszników. Dowody wskazują, że samolot został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze. Mogło to być niezamierzone. Te nowe informacje wzmacniają potrzebę dokładnego zbadania tej kwestii – powiedział premier Kanady.

Rząd Wielkiej Brytanii zapewnił, że będzie robić wszystko, aby ustalić przyczynę katastrofy.

– Zgadzamy się z kanadyjską oceną, która wskazuje, że samolot ukraińskich linii lotniczych został zestrzelony. Potrzebujemy teraz niezależnego, pełnego i przejrzystego dochodzenia, aby ustalić, co się wydarzyło. Irański reżim musi otworzyć się na społeczność międzynarodową, w tym dostęp do miejsca katastrofy, abyśmy mogli jak najszybciej poznać prawdę i przekazać rodzinom ofiar, co stało się z ich bliskimi – oznajmił szef brytyjskiej dyplomacji Dominic Raab.

Apel o gruntowne dochodzenie w tej sprawie poparł także przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Iran jednak nie dopuszcza do wiadomości, że to ich pociski rakietowe mogły spowodować katastrofę, w której zginęło 176 osób. Mimo to, władze tego kraju wyraziły zgodę, aby eksperci z Kanady przeprowadzili dochodzenie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl