PAP/Darek Delmanowicz

PFR udostępni 650 mieszkań dla ok. 2,5 tys. uchodźców z Ukrainy

Polski Fundusz Rozwoju udostępni bezpłatnie 650 mieszkań uchodźcom z Ukrainy. Zbudowane zostały przez PFR Nieruchomości w ramach rządowego programu mieszkaniowego – przekazał w środę Fundusz. Dodano, że schronienie w nich znajdzie ok. 2,5 tys. osób.

https://twitter.com/PawelBorys_/status/1499010206101090306

Polski Fundusz Rozwoju wyjaśnił, że mieszkania udostępnione będą w trzech lokalizacjach: Krakowie, Dębicy oraz Mińsku Mazowieckim. Dodano, że mieszkania zlokalizowane są na nowych osiedlach oddanych niedawno do użytku.

„Fundacja PFR sfinansuje wyposażenie mieszkań w meble oraz podstawowy sprzęt AGD tak, aby były jak najszybciej gotowe do zamieszkania. Pracownicy i wolontariusze PFR pomogą zakwaterowaniu uchodźców oraz zapewnieniu im potrzebnych środków (np. ręczników, zastawy kuchennej, itp.)” – zapewniono.

Szef PFR Paweł Borys podkreślił, że pracownicy Funduszu są bardzo zaangażowani w pomoc dla Ukrainy i uchodźców.

„Zapewnimy, że około 2 500 uchodźców – głównie matek z dziećmi – znajdzie bezpieczne i wygodne schronienie oraz poczuje nasze wsparcie” – zaznaczył.

Fundusz wyjaśnił, że udostępnianie mieszkań potrzebującym osobom na co najmniej pół roku będzie prowadzone stopniowo w wymienionych wyżej miastach, w ścisłej współpracy z wojewodami oraz urzędami wojewódzkimi mazowieckim, małopolskim oraz podkarpackim, które koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

„Urzędy będą również udzielać bieżącej pomocy i wsparcia dla mieszkańców lokali” – dodano.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl