fot. dpsu.gov.ua

Ukraina: udaremniono próbę przemytu do Polski ponad 10 tys. maseczek medycznych

Ukrainiec próbował przemycić do Polski ponad 10,6 tys. maseczek medycznych w podwójnym dnie bagażnika – poinformowała ukraińska straż graniczna. Mężczyzna chciał przekroczyć przejście graniczne Uściług-Zosin w nocy z wtorku na środę.

Łączna wartość maseczek szacowana jest na 356 tys. hrywien (ok. 54 tys. zł).

Strażnicy wykryli przewożone maseczki podczas pogłębionej kontroli pojazdu. Były schowane w specjalnie przygotowanych skrytkach w podwójnym dnie bagażnika Volkswagena. Samochód i maseczki skonfiskowano – przekazała straż graniczna.

W okresie epidemii koronawirusa była to już kolejna próba przemytu maseczek w ostatnim czasie na Ukrainie. W ubiegłym tygodniu, przy granicy z Rumunią, udaremniono wywóz 3,5 tys. maseczek. Niedoszli przemytnicy ukryli je w foliowych workach i próbowali przewieźć przez zieloną granicę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl