Ukraina: Min. Waszczykowski złożył wieńce na cmentarzu w Bykowni

Od złożenia wieńców na Cmentarzu Wojennym w Bykowni rozpoczęła się we wtorek dwudniowa wizyta szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego na Ukrainie. Minister spotka się m.in. z prezydentem Petrem Poroszenką i premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.

Szef MSZ złożył wieńce w miejscu pochówku ofiar stalinowskich zbrodni.

Witold Waszczykowski we wtorek w Kijowie będzie rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Pawłem Klimkinem. Ministrowie „dokonają przeglądu kluczowych obszarów współpracy polsko-ukraińskiej” – poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Po południu szef MSZ spotka się z ukraińskim premierem. Rozmowę z prezydentem Poroszenką zaplanowano na środę.

Cmentarz w Bykowni, który we wtorek odwiedził minister Waszczykowski, to miejsce upamiętnienia 3,5 tys. polskich ofiar NKWD na Ukrainie. To czwarta po cmentarzach w Lesie Katyńskim, Charkowie i Miednoje nekropolia upamiętniająca polskie ofiary NKWD.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl