fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Ukraina: Co najmniej trzy ofiary śmiertelne silnych wiatrów

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilkanaście odniosło obrażenia w wyniku silnych wiatrów, które przeszły w poniedziałek nad Ukrainą – poinformowały służby ratunkowe. Wichury powalały drzewa, zrywały dachy z budynków i powodowały postoje pociągów.

W godzinach porannych w Winnicy zmarło 11-letnie dziecko, na które spadła zerwana przez wiatr gałąź. W Chmielniku w obwodzie winnickim zginęła 29-letnia kobieta, przygnieciona przez przewrócone drzewo. W Korostyszewie w obwodzie żytomierskim zmarła kobieta, na którą spadła część dachu supermarketu. W zdarzeniu ranna została jej córka.

W Mikołajowie na południu Ukrainy wiatr powalił drzewo, które spadło na mikrobus przewożący 15 dzieci. Dwoje z nich wraz z opiekunem trafiło do szpitala. W Odessie nad Morzem Czarnym wiatr zniszczył część ściany w budowanym domu, raniąc starszą kobietę.

W obwodzie winnickim na około godzinę wstrzymano ruch pociągów, by oczyścić tory z naniesionych przez wichurę kawałków dachów i naprawić pozrywane linie elektryczne.

W Kijowie pod naporem wiatru przewróciło się drzewo przy budynku parlamentu. W okolicach ambasady RP wiatr zerwał część dachu, która spadła na zaparkowane tam samochody. W stolicy Ukrainy do godz. 17 czasu lokalnego (16 w Polsce) służby ratunkowe interweniowały 19 razy.

PAP/RIRM

drukuj